Ruže, ktoré zaručene potešia.

Čo sú to stabilizované/trvácne ruže?

Vďaka stabilizácii si kvetiny zachovávajú svoje prirodzené farby a mäkkosť, čo ich predurčuje k dlhodobej kvetinovej výzdobe. Takto upravené rastliny majú oproti čerstvým kvetinám  veľa ekonomických a praktických výhod:

1. Niekoľkoročná životnosť so zachovaním čerstvého vzhľadu. Ruže si zachovávajú svoj vzhľad 2 až 4 roky.
2. Absolútna bezúdržbovosť (bez vody, bez požiadaviek na svetlo)
3. Ľahké skladovanie a prepravovanie
4. Minimálne šance napadnutia rastlín hmyzom , alebo pliesňami.
5. Vhodné aj pre alergikov.

Pestovatelia  vykonávajú ekologicky šetrné výrobné postupy „stabilizáciu“ na kvetinových  farmách v Južnej Amerike. Ruže sú netoxické, nekarcinogénne, nepredstavujú žiadne riziko pre ľudské zdravie ani pre životné prostredie. Sú jednoznačne eco-friendly. Farbivá, ktorými sa ruže napúšťajú sa bežne používajú pri výrobe potravín a detských hračiek.

 Boxy zo stabilizovaných ruží

Starostlivosť o stabilizované/trvácne ruže

S ružami zaobchádzajte opatrne, nenakláňajte ich ani s nimi nehádžte. Vyhnite sa kontaktu s vodou, nepolievajte ich. Nedotýkajte sa ruží príliš často ani na ne neklaďte žiadne predmety. Skladujte pri izbovej teplote a vyhnite sa priamemu slnečnému žiareniu. Nedávajte ich do blízkosti TV a PC.  Ruže môžu mierne zafarbiť priľahlé predmety, najmä tkaniny ako sú záclony alebo iné textílie. Ak sa na ruže po čase usadí prach, jemne ho odstráňte suchým vzduchom.

Ruže môžu meniť svoju farbu v priebehu času, v závislosti od okolitého prostredia a podmienok, v ktorých sa nachádzajú (napr. svetlo, izbová teplota atď.). Nejde však o vadu.